Pai Dardai
fot. www.herthabsc.de

Szkoleniowiec Herthy Berlin, Pal Dardai pojawił się na konferencji prasowej przed nadchodzącym meczem z Wolfsburgiem. Poniżej zapis jego wypowiedzi:

Pal Dardai o powrocie fanów na Olympiastadion: ? Jako piłkarz potrzebujesz motywacji od fanów, a to daje każdemu dodatkowego kopa. Pamiętam nasz towarzyski mecz z Liverpoolem ? atmosfera była niesamowita. To bardzo dobre dla nas wszystkich. Jeśli wszyscy zachowują się w odpowiedzialny i w zdyscyplinowany sposób, możemy wspólnie doświadczyć piłki nożnej na świeżym powietrzu i to jest najlepsze.

Pal Dardai o nastroju zespołu: ? Zmodyfikowaliśmy nasz trening po meczu w Kolonii i zakwestionowaliśmy kilka innych rzeczy. Teraz mamy przed sobą drużynę, która zagra w Lidze Mistrzów i jesteśmy podekscytowani tym, jak będzie wyglądać spotkanie przeciwko VfL Wolfsburg. Jedno jest jasne: potrzebujemy innej postawy, ale to także proces uczenia się.

Pal Dardai o trenerze Wolfsburga, Marku van Bommelu: ? Nie mogę wiele powiedzieć o trenerze Marku van Bommelu. Generalnie nie chcemy w tym roku skupiać się zbytnio na naszych przeciwnikach, ale raczej realizować nasze plany i to przez ponad 90 minut. Potrzebujemy taktycznej dyscypliny, mamy za sobą swoich fanów i razem chcemy stopniowo stawać się silniejsi!

Pal Dardai o Matheusu Cunhy: ? Miałem szczerą rozmowę z Matheusem Cunhą po meczu z FC Köln. Jest zdrowy i ostatnio mógł trenować na pełnych obrotach. Czy zagra – mam jeszcze trochę czasu na podjęcie tej decyzji.

Pal Dardai o powrocie Daviego Selke i Dedrycka Boyaty: ? Nastawienie Daviego Selke jest dobre dla naszej drużyny. Jest groźny pod bramką i potrzebujemy go ? to prawdziwy potwór pod względem mentalnym i jest gotowy na mecz z Wolfsburgiem. Dedryck Boyata jest gotowy i wierzy, że zagra od początku meczu. Dedryck jest dla nas ważnym zawodnikiem, a jego powrót daje nam większą elastyczność w defensywie.

Źródło: www.herthabsc.de