Pai Dardai
fot. www.herthabsc.de

W sobotnie popołudnie Hertha Berlin zmierzy się z Borussią M’gladbach w spotkaniu rozgrywanym w ramach 9. serii spotkań Bundesligi.

Poniżej zapis z konferencji prasowej z udziałem trenera Herthy, Pala Dardaia.

Pal Dardai o meczu z Borussią M’gladbach: ? Ciężko pracowaliśmy przez ostatnie kilka tygodni. Chłopcy nauczyli się, że musimy być zdyscyplinowani i pchać się do przodu nawzajem. Musimy aktywnie działać przeciwko piłce, ale także atakować do przodu. Musimy zwracać uwagę na szczegóły ? przeciwnicy chcą wygrać, ale my oczywiście chcemy wygrać u siebie.

Pal Dardai o aktualnej sytuacji: ? Zawsze jest następny krok. Przede wszystkim chcemy ustabilizować sposób, w jaki gramy i rzeczy, na które ciężko pracowaliśmy. Ale potrzebujemy na to czasu. Oczywiście chcemy zbudować zwycięską serię, ale nie z wielkimi zapowiedziami na konferencji prasowej, ale z czynami na stadionie. Jeśli wygramy z Borussią M’gladbach, wtedy wygramy, możemy mówić o serii.

Pal Dardai na temat Vedada Ibisevicia w roli trenera napastników: ? Jesteśmy bardzo zadowoleni z Vedada w roli trenera, ale on wciąż musi znaleźć własny kierunek i określić w jakim obszarze chciałby się rozwijać. Vedad ma dobrą charyzmę i dużo rozmawia z chłopakami. Po prostu pasuje ? potrzebujemy takich osoób. Ma pozytywną naturę i to nam pomaga.

Źródło: www.herthabsc.com