Pal Dardai
fot. www.herthabsc.de

Hertha Berlin walczy o utrzymanie w Bundeslidze, ale po 28. kolejkach zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Ponadto drużyna z Berlina ma za sobą dwie porażki z rzędu – w tym z Schalke 04, które także walczy o utrzymanie. Wszystko to sprawia, że sytuacja stołecznego klubu wygląda coraz gorzej i z całą pewnością Stara Dama nie będzie faworytem w nadchodzącym meczu z Werderem Brema.

Być może nową motywacją dla zespołu będzie zmiana na stanowisku trenera, po tym jak Pal Dardai zastąpił Sandro Schwarza. Jeżeli tak się stanie, osoby które interesuje obstawianie meczy i postawią na wygraną Herthy, mogą liczyć na wysokie wygrane. Ponadto korzystając z etoto kod bonusowy, można otrzymać dodatkowy bonus.

Szkoleniowiec Herthy Berlin, Pal Dardai podczas przedmeczowej konferencji prasowej, wypowiedział się na temat nadchodzącego meczu z Werderem Brema na Stadionie Olimpijskim.

Pal Dardai o tygodniu treningowym Herthy Berlin: – Nasze treningi wyglądają standardowo: Drużyna trenuje razem i zaczynamy od rozgrzewki. W ostatnim tygodniu ćwiczyliśmy dużo pojedynków i główkowaliśmy tyle samo, co przez ostatnie dwa miesiące (śmieje się). Generalnie położyliśmy duży naciski na wygrywanie drugich piłek. We wtorek mieliśmy prawdziwy, intensywny trening, w środę pracowaliśmy nad taktyką defensywną, a w czwartek nad taktyką ofensywną. Ważne było też to, że mimo całej powagi sytuacji, w zespole zawsze panował dobry nastrój i dobrze bawiliśmy się trenując razem. Podczas treningów mogłem również zobaczyć, którzy zawodnicy potrafią przewodzić i kierować zespołem oraz jak długo koncentracja utrzymuje się na wysokim poziomie. Zidentyfikowałem sześć lub siedem nazwisk, które posiadają takie cechy.

Pal Dardai o ustawieniu zespołu pod jego wodzą: – Kiedy pracowałem w Herthcie Berlin w 2015 graliśmy systemem 4-4-1-1. Kiedy dołączyłem do klubu w 2021, graliśmy z kolei piątką z tyłu. Na razie jest za wcześnie, aby mówić o systemie. Nie możemy już dawać przeciwnikowi tak dużych przestrzeni z przodu i z tyłu i to jest aspekt, który jest w tym momencie kluczowy dla nas. Wszyscy zawodnicy bardzo dobrze pracują na treningach, ale ostatecznie to mnie nie interesuje. Powtórzę jeszcze raz to, co mówiłem na swojej pierwszej konferencji prasowej: Liczą się tylko wyniki, wyniki, wyniki. W tym celu musimy trochę podnieść się mentalnie. Najważniejsze jest to, że gracze ufają sobie nawzajem i są odważni. Myślę, że mamy szybszych graczy niż w przeszłości, ale musimy też w tym wszystkim zdobywać bramki. Dziękuję Sandro Schwarzowi i jego sztabowi za wykonaną dotychczas pracę: Zespół jest w formie.

Pal Dardai o wsparciu kibiców Herthy Berlin: – Jako sportowiec zawsze dobrze się czuję, gdy stadion jest pełny. W meczu z Werderem Brema, potrzebujemy łuku wschodniego i całego stadionu. Kibice zawsze nas wspierali. Szacunek za to, co dawali nam w trudnych czasach, za to, jak bardzo byli cierpliwi względem nas i jak nas dopingowali. Bardzo nas to cieszy, ale jako zespół musimy się więcej ruszać, pokazywać lepszą mowę ciała i być bardziej agresywni. Kibice chcą drużyny, która razem walczy o tę koszulkę, o te barwy – a nie spada z Bundesligi.

Pal Dardai na temat Werderu Brema: – Mamy w Berlinie dobry zespół, na którym mogę polegać. Zbadaliśmy już przeciwnika. Doceniam Ole Wernera i zespół Werder Brema, ale skupiamy się przede wszystkim na sobie. Jeśli zrobimy dobrze to, co sobie założyliśmy ,jestem przekonany, że wygramy to spotkanie. W tym celu musimy być razem jako zespół, pokazać naszą siłę. Nie ma znaczenia, że ​​Werder Brema ostatnio nie strzelił zbyt wiele bramek – każdy mecz jest inny.

Źródło: www.herthabsc.de