Pal Dardai
fot. www.herthabsc.com

Szkoleniowiec Herthy Berlin, Pal Dardai wziął udział w konferencji prasowej przed niedzielnym meczem swojego zespołu przeciwko Kolonii. Poniżej zapis rozmowy węgierskiego trenera mediami.

Pal Dardai o składzie na niedzielny mecz: ? Jest wiele opcji na weekend jeżeli chodzi o wybór naszego składu. Oczywiście nasi zawodnicy powracający z Igrzysk są również opcją jeżeli chodzi o wyjściowy skład. Matheus Cunha dobrze zaprezentował się na treningu ? ma serce Herthy i bardzo się cieszymy, że jest z nami. Ponadto ma umiejętności, które posiadają tylko nieliczni gracze na świecie i do tej pory dobrze się prezentował. Dedryck Boyata twierdzi że jest gotowy do gry ? mamy dobre relacje i ufam mu i jego osądowi.

Pal Dardai o Kolonii:  ? Zawodnicy Kolonii będą w euforii razem ze swoimi fanami. Dla nas nie będzie to takie łatwe, ale kiedy cały stadion jest przeciwko tobie, może to być inspirujące. Kolonia miała ciężki sezon i dokonała pewnych zmian. To dobry zespół, ale podchodzimy pozytywnie do tego meczu i chcemy w nim coś ugrać.

Pal Dardai o przygotowaniach do sezonu: ? Dużo pracowaliśmy, ale niepewność z zeszłego roku tkwi głęboko w naszej głowie. Dobry start jest niezwykle ważny, dlatego potrzebujemy jednego lub trzech punktów! Jesteśmy na dobrej drodze, aby to osiągnąć. Chłopakom udało się obrać odpowiedni kierunek, wszyscy w klubie bardzo ciężko pracują, aby wszystko było na właściwej drodze. Mieliśmy dobre okienko transferowe, ale ostatecznie w tym sporcie liczą się wyniki.

Pal Dardai o pozyskaniu Marco Richtera:  ? Nie sprowadziliśmy go bez powodu. Potrzebujemy jego bezczelnej, odważnej gry i chęci dobrego wykończenia akcji. Tacy faceci nam pomagają! Oczywiście wciąż ma wiele do zrobienia w kontekście przygotowań, ale na pewno zabiorę go do Kolonii.

Źródło: www.herthabsc.com