Pal Dardai
fot. www.herthabsc.de

Po wygranej w Pucharze Niemiec z Preußen Muenster, Hertha Berlin powróci w piątek do zmagań w rozgrywkach Bundesligi. Szkoleniowiec stołecznego klubu, Pal Dardai wziął udział w konferencji prasowej przed tym meczem.

Pal Dardai o meczu z TSG Hoffenheim: ? Przystępujemy do tego meczu z dobrymi przeczuciami. Jeśli gramy w sposób zdyscyplinowany i ograniczamy wolne przestrzenie na boisku, to mamy silny mur obronny. Ofensywa wyglądała dobrze w meczu przeciwko Borussii Mönchengladbach w drugiej połowie. Podobnie jak my, Hoffenheim odnotowało wyniki, których się spodziewano oraz takie, które były zaskakujące. Jeśli 16-17 naszych graczy będzie w dniu meczu w dobrej formie, możemy wygrać w Hoffenheim.

Pal Dardai o sytuacji w linii defensywnej: ? Marton Dardai i Niklas Stark są zdrowi. Z Niklasem musimy jeszcze poczekać i zobaczyć, czy po kilkudniowej przerwie nie będzie odczuwał żadnego dyskomfortu. Zakładam jednak, że będę mógł wybrać, kto zagra u boku Dedrycka Boyaty. Po treningu końcowym dowiemy się więcej.

Pal Dardai o kierunku taktycznym: ? Cieszę się, że potrafimy grać z trzema i czterema zawodnikami w obronie. Mój ulubiony system to czterech obrońców, ale czytamy grę i możemy w każdej chwili zareagować. Plan B zawsze omawiamy wcześniej na spotkaniach zespołu. Nie chcemy żadnych niespodzianek, więc podchodzimy do gier przygotowani na wszystko. Jeśli nie ma planu, gracze wahają się, a nas na to nie stać.

Pal Dardai o rozwoju zespołu: ? Jesteśmy zadowoleni z naszego składu, ale musimy udowadniać swoją klasę w każdy weekend i w każdym meczu. Ostatnie zwycięstwa są dobre dla nas wszystkich. Widać, że idziemy do przodu. Przed nami jeszcze dużo pracy, ale chcemy pracować i stawiać małe kroki naprzód.

Pal Dardai o Marco Richterze: ? Możesz być w dobrej formie tylko wtedy, gdy dobrze trenujesz i Marco to robi. Jestem z niego bardzo zadowolony. Uporał się z problemami z udami, które początkowo go ograniczały. Jest o wiele bardziej pewny siebie, ma dobrą kondycję i jest ważny dla zespołu.

Źródło: www.herthabsc.de