Pai Dardai
fot. www.herthabsc.de

W niedzielne popołudnie Hertha Berlin rozegra kolejne spotkanie w rozgrywkach niemieckiej Bundesligi, a jej rywalem będzie Bayer Leverkusen. Szkoleniowiec stołecznego klubu, Pal Dardai wziął udział w konferencji prasowej przed tym spotkaniem.

Pal Dardai o tygodniu szkoleniowym: ? Po meczu z Hoffenheim daliśmy chłopakom krótką przerwę i już od pierwszego treningu można było poczuć, że są głodni gry. Zespół cieszył się z pracy i dotychczasowy tydzień przebiegał zgodnie z planem. Mam dobre przeczucie. Musimy pokazać wolę zwycięstwa w niedzielę i chcemy wygrać ten mecz! To ważna gra, w której możemy stworzyć coś fajnego i wypracować dobre karty na nadchodzące gry, jeśli uda nam się wygrać.

Pal Dardai o Bayerze Leverkusen: ? Wiemy, że Bayer Leverkusen ma wielu szybkich graczy i dobrze radzą sobie także w Lidze Europy. Jeśli damy im przestrzeń, będzie to trudne spotkanie. Zainwestowaliśmy dużo sił w tydzień treningowy, zwłaszcza jeśli chodzi o pracę pod piłką. Wiemy, co może zrobić Bayer, ale wiemy też, co możemy zrobić. Teraz opracujemy plan, który pozwoli nam wygrać ten mecz.

Pal Dardai o rywalizacji w pomocy: ? Santiago Ascacibar rozegrał ostatnio kilka dobrych meczów i jest niezawodny ? ma niezbędną agresywność. Lucas Tousart jest dobrym piłkarzem, a Leo, który zawsze mnie przekonywał, kiedy pojawiał się na boisku, wkrótce znów dostanie swoją szansę. Santi ma obecnie niewielką przewagę, wykorzystał swoją szansę, tak jest w konkurencji. Ostatnio przesunęliśmy Suata Serdara na 6, gdzie był bardzo dobry. Takich rozważań jest wiele, wciąż musimy zastanowić się, jak ustawimy naszą pomoc w niedzielę. Ważne jest, aby to zadziałało i abyśmy zdobyli trzy punkty dla Herthy.

Źródło: www.herthabsc.de