Źródło: Twitter.com/herthabsc

Hertha BSC – FSV Mainz 0:0

Środowe spotkanie 12. kolejki Bundesligi, zespołów Hertha i FSV Mainz zakończyło się bezbramkowym remisem. Mecz rozegrany został o godzinie 20:30 na Olympiastadion.

Bezbramkowy remis w oczach kibiców Herthy można uznać za zmarnowaną szanse na 3 punkty, które pozwoliłyby wspiąć się trochę w tabeli 1. Bundesligi.

Szansa jaką było spotkanie z przedostatnią drużyną w tabeli została zmarnowana.

Krzysztof Piątek bez gola i z 80 minutami na boisku.

Nasz rodak niestety nie popisał się celnymi strzałami, jak miało to miejsce w meczu z Unionem Berlin. Krzysztof Piątek niestety nie wykorzystuję swojej szansy, jaką daje mu nieobecność w składzie Jhona Cordoby.

Początek meczu nasz napastnik nie uświadczył podań od kolegów z drużyny, lub był od nich skutecznie odcinany. Niestety oczekiwania na jedno dobre podanie nie sprawdzało się jako taktyka, więc Krzysztof Piątek dostał za zadanie schodzić niżej i starać się samemu uczestniczyć w kreowaniu gry.

Następnie w 33 minucie Krzysztof Piątek otrzymał żółtą kartkę za faul na Moussie Niakhate. Jeszcze tylko FSV Mainz obiło poprzeczkę Herthy, i oba zespoły mogły udać się na przerwę, z rezultatem 0:0 oraz zerową ilością celnych strzałów na bramkę.

Gorąco zrobiło się dopiero w 60 minucie spotkania, gdy Piatek zastawił piłkę, a następnie odegrał ją do Matheusa Cunhy. Brazylijczyk miał okazję do oddania strzału, ale przewrócił się po ataku rywala. Piłkarze Herhty domagali się rzutu karnego, lecz sędzia nie podyktował jedenastki.

Jeszcze przed zejściem z boiska Krzysztofa Piątka (zastąpił go Jessic Ngankam), uświadczyliśmy trochę emocji, gdy sędzie za pomocą VAR rozważał, czy podyktować rzut karny, po zagraniu ręką w polu karnym jednego z zawodników Mainz. Ostatecznie do podyktowania jedenastki nie doszło.

Mecz zakończył się wynikiem 0:0, i również taka sama była liczba celnych strzałów oddanych na bramkę.

Hertha BSC – FSV Mainz – Statystyki meczowe

Hertha – Mainz – skrót spotkania

Gdy tylko pojawi się skrót tego bezbramkowego spotkania, zamieścimy dla Was

Freiburg – Hertha – nadchodzące spotkanie

W niedzielę 20.12.2020 czeka na spotkanie wyjazdowe z Freiburgiem. Ta drużyna również znajduję się obecnie na niższym miejscu w tabeli niż Hertha. Czy to oznacza kolejne kłopoty w przywiezieniu 3 punktów z teoretycznie łatwiejszego terenu?