Źródło: gamblingsites.net

Piłkarskie Debry Berlina

Pozostał mniej niż miesiąc do derbów Berlina. W przypadku berlińskich derbów, ciężko porównywać emocję do tych, które towarzyszą kibicom w Europie i na świecie przy spotkaniach derbowych z rodzaju: Interu vs AC Milan, Celitc vs Rangers, Lazio vs AS Roma czy posługując się przykładem z lokalnego podwórka Cracovia i Wisła, ale jest to na pewno spotkanie, które elektryzuje wielu berlińczyków.

W piątek 4.12.2020 na Olympiastadion o godzinie 20:30, odbędzie się ligowy mecz pomiędzy dwoma berlińskimi drużynami, który rozegrany zostanie na poziomie 1. Bundesligi. Będzie to 9 seria spotkań niemieckiej pierwszej Bundesligi.

W obecnym czasie pandemii, która towarzyszy nam w codziennym życiu, ale również wkrada się do piłkarskiego świata, niestety nie ma szans na wypełnienie stadionu Herthy, który może pomieścić ponad 74 tysiące kibiców, jak miało to miejsce gdy zespoły spotkały się ze sobą w 2 lidze niemieckiej w sezonach 10/11 oraz 12/13.

Krótka historia derbów Belina w 1. Bundeslidze

Union Berlin gra w 1. Bundeslidze dopiero od sezonu 19/20, więc na tym poziomie rozgrywkowym nie mieliśmy zbyt wielu okazji do obserwacji derbów stolicy Niemiec. Można powiedzieć więc, że historia jest krótka, jednak same derby muszą wyzwalać w piłkarzach dodatkową energię i chęć wygranej.

Pierwszy mecz obu drużyn na własnym stadionie, 02.11.2019, wygrał Union wynikiem 1:0. Na wiosnę Hertha Berlin zrewanżowała się, pokonując Union na Olympiastadion 4:0. Gole dla Herthy zdobyli Vedad Ibisevic, Dodi Lukebakio, Matheus Cunha oraz Dedryck Boyata

Kto wygra? Hertha czy Union

Po dotychczas rozegranych 6 kolejkach, Hertha zmierzy się na wyjeździe z Augsburgiem, który w ostatnim meczu zanotował zwycięstwo 3:1 nad Mainz, a Union podejmie na swoim stadionie Eintracht Frankfurt. Co prawda do berlińskich derbów jeszcze 2 kolejki innych spotkań, ale forma Herthy nie napawa optymizmem. Z zaciekawieniem będziemy obserwować zbliżające się spotkanie Augsburg ? Hertha, licząc na pozytywny rezultat dla nas oraz szczęśliwą serie zwycięstw, która doprowadzi nas również do triumfu w derbach Berlina.

#HaHoHe