Sandro Schwarz Benjamin Weber
fot. www.herthabsc.de

W sobotnie popołudnie Hertha Berlin zmierzy się z Bayerem Leverkusen w wyjazdowym meczu 23. kolejki niemieckiej Bundesligi. Trener Herthy, Sandro Schwarz oraz dyrektor sportowy, Benjamin Weber wzięli udział w konferencji przed tym spotkaniem.

Sandro Schwarz o linii obrony: – Marvin Plattenhardt gra obecnie nieco bardziej z przodu, jednak Maximilian Mittelstädt dobrze sobie z tym radzi i cieszymy się, że obaj mają jakość. Cieszymy się, że wszyscy obrońcy wrócili do zdrowia. Decyzja o tym, kto gra, zależy od przeciwnika. W niedzielę wystawimy do gry trzech środkowych obrońców, ale i tak będziemy ich potrzebować. Cieszę się, że chłopcy są zdrowi i gotowi do gry.

Sandro Schwarz o Bayerze Leverkusen: – Bayer Leverkusen to bardzo dobry zespół z dużą szybkością i indywidualną jakością, co ostatnio pokazali ponownie na arenie międzynarodowej. Zwłaszcza w środku pola Bayer ma wysokie umiejętności piłkarskie. Musimy być bardzo konsekwentni bez piłki i w przejściach, aby mieć szansę na wygranie tego meczu. Ostatecznie to od nas zależy, czy uda nam się przechylić grę na naszą stronę. Musimy być gotowi do bronienia się przed szybkością przeciwnika i znalezienia przestrzeni, w której możemy grać w piłkę nożną i stwarzać zagrożenie. 

Benjamin Weber o sytuacji kontraktowej: – Oczywiście, że wpadamy na różne pomysły, prowadzimy otwarte rozmowy i kontynuujemy nasze planowanie. Nie będziemy jednak codziennie komentować indywidualnych danych osobowych, ponieważ dla nas liczy się przede wszystkim sukces w dalszej części sezonu. Przed nami jeszcze dwanaście meczów i mamy totalną wiarę w cały obecny skład.

Źródło: www.herthabsc.de