Pal Dardai
fot. www.herthabsc.com

W niedzielę 12 września w meczu Bundesligi, Hertha Berlin i VfL Bochum spotkają się ze sobą w meczu o stawkę po raz pierwszy od 3251 dni. Poniżej zapis z konferencji prasowej przed tym meczem, w której udział wzięli trener Pal Dardai i dyrektor sportowy, Arne Friedrich.

Integracja nowych zawodników:

Pal Dardai: ? Szybka integracja nowych zawodników nie jest łatwa. Widzę ich w wyjściowej XI w przyszłości, ale to proces i trzeba się poznać. Chcemy zobaczyć ducha zespołu na boisku i jedność. Każdy gracz musi to czuć i pomagać swoim kolegom na boisku.

Arne Friedrich: ?  Tego lata sporo zrobiliśmy na rynku transferowym i ciężko pracowaliśmy, aby pozyskać zawodników, którzy chcą nosić naszą koszulkę ? to ważne. Niektóre rzeczy wymagają czasu. Mimo to jestem optymistą i wierzę, że zaczniemy zdobywać punkty. Wszystko jest łatwiejsze, gdy wygrywasz  to nasze pierwsze i najważniejsze zadanie na niedzielę.

Tydzień treningowy

Pal Dardai: ? Jestem w pozytywnym nastroju, ponieważ mieliśmy dobre momenty zarówno w grze ofensywnej, jak i defensywnej. To był intensywny tydzień, ćwiczyliśmy wiele różnych wariantów i wejdziemy do gry z pozytywnym odczuciem. Wszystko wyglądało dobrze.

VfL Bochum

Pal Dardai: ? Bochum ma pewność siebie i dobry start sezonu. Jesteśmy przygotowani na tego przeciwnika i chcemy zagrać na naszych warunkach. Nie będzie to łatwe, ale jeśli będziemy dobrze współpracować, może się to udać.

Arne Friedrich: ? Cieszę się, że Bochum wróciło do Bundesligi. Mają długą tradycję i jako dziecko częściej oglądałem ten klub. Mecz w Zagłębiu Ruhry, niedaleko mojego domu, jest zawsze czymś wyjątkowym.

Źródło: www.hertbabc.com