Pal Dardai
fot. www.herthabsc.com

Szkoleniowiec Herthy Berlin, Pal Dardai oraz dyrektor sportowy Fredi Bobic wzięli udział w konferencji prasowej przed nadchodzącym meczem z Eintrachtem Frankfurt. Poniżej zapis ich wypowiedzi.

Pal Dardai o przygotowaniach do meczu z Eintrachtem: ? W zeszłym tygodniu dużo pracowaliśmy w obszarze fizycznym, w tym tygodniu więcej nad samym meczem. Chodziło o obronę stałych fragmentów gry ? poświęciliśmy na to dużo  czasu i dużo rozmawialiśmy na ten temat. Dziwne jest mówić co tydzień, że chłopaki wykonali dobrą robotę. Nie chcę się w kółko powtarzać, ale jestem nastawiony pozytywnie. Potrzebujemy wyników gdy nadchodzi weekend.

Fredi Bobic o powrocie do Frankfurtu: ? Nie mogę się doczekać powrotu. Pierwsza gra w starym miejscu pracy to zawsze coś wyjątkowego. Spędziłem we Frankfurcie pięć wspaniałych lat i miło znów widzieć ludzi, z którymi pracowałem przez długi czas. Nie denerwuję się, nie mogę się doczekać meczu – miejmy nadzieję, że wynik będzie dla nas korzystny.

Fredi Bobic o meczu z Eintrachtem Frankfurt: ? Oczekuję, że zespół będzie wiedział, czego się spodziewać. Na pewno Pal da drużynie odpowiednie instrukcje, jestem o tym w stu procentach przekonany. We Frankfurcie możemy spodziewać się drużyny, która gra bardzo fizycznie i która może zostać porwana przez kibiców. To będzie trudne zadanie, ale musimy pokonywać takie przeszkody i przeciwstawiać się przeciwnościom losu.

Pal Dardai o meczu z Eintrachtem Frankfurt: ? Poświęciliśmy dużo czasu na przygotowania do tego meczu. Teraz chcemy, aby drużyna nie tylko wspólnie się broniła, ale i atakowała. Tego oczekuję od graczy.

Pal Dardai o rozwoju drużyny: ? Nie ma rozwoju bez ducha zespołu, ale jesteśmy na dobrej drodze i czujemy pozytywną energię, której nie musimy sobie wmawiać, ponieważ widać to na treningach przez cały tydzień. Jako zespół jesteśmy znacznie lepsi niż na początku roku, kiedy ostatnio graliśmy we Frankfurcie. Brakuje nam jednak punktów, ponieważ trochę rozdaliśmy ich w tym sezonie.

Źródło: www.herthabsc.com