Tayfun Korkut
fot. www.herthabsc.de

Szkoleniowiec Herthy Berlin, Tayfun Korkut wziął w czwartek udział w konferencji prasowej przed najbliższym meczem z Arminią Bielefeld. Poniżej zapis rozmowy trenera Herthy z mediami.

Tayfun Korkut o meczu z Arminią Bielefeld: ? Spodziewam się bardzo niewygodnego przeciwnika, który pokazywał to w poprzednich grach. Zawodnicy Arminii na pewno będą bronić się zwięźle i z pasją, czekając na swoje momenty w grze. Musimy być cierpliwi i zdeterminowani, ponieważ Arminia da nam mniej przestrzeni niż VfB. Musimy grać w taki sposób, abyśmy byli przygotowani na kontrataki. Oczywiście chcemy wygrać, zwiększyć stan punktowy i zrobić kolejny krok.

Tayfun Korkut o równowadze w grze: ? Zasadniczo chodzi o to, aby wszyscy musieli brać udział w grze ? nie tylko w defensywnej, ale także w ofensywnej. To bardzo ważne, abyśmy mogli na sobie polegać, a przede wszystkim: Jeśli coś nie idzie tak, jak powinno, a zdarza się to od czasu do czasu ? każdy musi wiedzieć, jak się zachować. Musimy wyeliminować momenty, w których w naszej grze brakuje równowagi. Jeśli nam się to uda, odniesiemy sukces.

Tayfun Korkut o wnioskach po meczu ze Stuttgartem: ? Mecz ze Stuttgartem dostarczył niesamowitej ilości nowych wrażeń. Mieliśmy wiele pozytywnych momentów, zwłaszcza w kwestii posiadania piłki. Byliśmy niebezpieczni, ale mieliśmy też trudności jako zespół, na przykład przy przejściu do defensywy. To był temat do poprawy w tym tygodniu. Jesteśmy przekonani, że jesteśmy o krok dalej. 

Źródło: www.herthabsc.de