piatek_schalke
źródło: herthabsc.de

W mediach pojawiły się informacje o możliwym odejściu Krzysztofa Piątka. Najpierw mówiono o Fiorentinie, następnie o Genui, a obecnie w artykułach pojawia się Juventus Turyn.

Według dziennikarza Marca Behrenbecka mogłoby dojść do wymiany. Juventus szuka napastnika, a Hertha skrzydłowego. W zamian za Krzysztofa Piątka do Berlina miałby przyjść Federico Bernardeschi.

Włoch w tym sezonie zagrał dla Bianconeri jedynie 282 minuty, stąd najchętniej zmieniłby klub jeszcze tej zimy. Kontrakt piłkarza, który ponad trzy lata temu przyszedł z Florencji za 40 mln, wygasa w 2022 roku. Jego wartość wyceniana jest dzisiaj przez transfermarkt na 20 mln euro.

Krzysztof Piątek za to nie ma najlepszych perspektyw na wyjściową jedenastkę u Bruno Labbadii. Po powrocie Jhona Cordoby znowu zajął miejsce na ławce rezerwowych i mimo bardzo dobrych statystyk jako joker raczej nie będzie zadowolony z jedynie takiej roli w zespole.

Na razie taka wymiana jest daleka od finalizacji. Z otoczenia Bernardeschiego słychać spory dystans, Juventus nie jest przekonany co do polskiego napastnika. Jeśli chodzi o Piątka, Marc Behrenbeck informuje, że możliwe jest pozostanie Polaka w Berlinie.