Aymen Barkok
fot. www.herthabsc.de

Hertha Berlin wzmacnia się na drugą połowę sezonu zawodnikiem z Bundesligi. Aymen Barkok przenosi się do stołecznego klubu z FSV Mainz 05.

Aymen Barkok w bieżącym sezonie nie wyszedł poza rolę rezerwowego w ekipie z Moguncji. Choć wystąpił w 13 meczach Bundesligi, tylko raz znalazł się w podstawowej jedenastce. 

Jak oficjalnie potwierdziła Hertha Berlin, Marokańczyk zostanie wypożyczony do końca sezonu. Oba kluby nie przekazały żadnych informacji na temat jakichkolwiek dodatkowych umów, ale według Sky obowiązek zakupu zależy od określonej liczby gier. Mówi się o kwocie wynoszącej maksymalnie 1,5 mln euro.

– Aymen to doświadczony zawodnik na poziomie Bundesligi, który zdobył także doświadczenie międzynarodowe. Można go elastycznie wykorzystywać na środku pomocy i może nam natychmiast pomóc – powiedział dyrektor sportowy Herthy, Benjamin Weber.

– Jestem szczęśliwy, że mogę tu być i nie mogę się doczekać gry dla tego wspaniałego klubu, który powinien być w Bundeslidze. Teraz chcę pomóc zespołowi osiągnąć jego cele i odnieść jak największy sukces – powiedział z kolei Aymen Barkok.

Źródło: www.herthabsc.de