fot. www.herthabsc.de

Po wnikliwej analizie i ocenie aktualnej sytuacji sportowej, kierownictwo Herthy Berlin podjęło decyzję o zwolnieniu Tayfuna Korkuta ze stanowiska trenera niemieckiego klubu. O następcy Korkuta, klub ma poinformować w ciągu najbliższych dni.

? Przede wszystkim chciałbym podziękować Tayfunowi Korkutowi i jego asystentowi Iliji Aračićowi za ich zaangażowanie i pracę dla Herthy Berlin od listopada. Po obiecującym początku z siedmioma punktami w pierwszych czterech meczach i pozytywnym trendzie, teraz otwarcie i przejrzyście przeanalizowaliśmy wyniki w drugiej części sezonu i podjęliśmy decyzję o kolejnej zmianie na stanowisku trenera ? powiedział dyrektor zarządzający Herthy Berlin, Fredi Bobic.

? Obecnie znajdujemy się w strefie spadkowej. Pozostało jeszcze osiem meczów, aby zdobyć niezbędne punkty, aby pozostać w Bundeslidze. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby to zrobić i dzięki tej decyzji chcemy pomóc wszystkim zaangażowanym być jeszcze bardziej wrażliwym na sytuację.

? Niestety z różnych powodów nie udało nam się utrzymać dobrego trendu z początku naszej pracy. Dziękuję za za zaufanie i zawsze otwartą współpracę. Życzę Herthcie wszystkiego co najlepsze w przyszłości ? powiedział z kolei Tayfun Korkut.

Źródło: www.herthabsc.de