Sandro Schwarz
fot. www.herthabsc.de

Szkoleniowiec Herthy Berlin, Sandro Schwarz wziął udział w konferencji prasowej przed nadchodzącym meczem z Borussią Dortmund. Poniżej zapis rozmowy z trenerem Herthy BSC.

Sandro Schwarz o ustawieniu z trójką obrońców: – Trzyosobowa obrona bardzo dobrze funkcjonowała w meczu z Borussią Mönchengladbach, co logicznie rzecz biorąc jest również opcją na niedzielny mecz w Dortmundzie. Chłopcy czuli się dobrze, co jest także związane z uzyskanym wynikiem. Musimy być odważni, grać z maksymalną intensywnością, ale także ze świadomością, że Borussia Dortmund będzie miał fazy posiadania piłki, w których musimy bardzo dobrze się bronić i poruszać. Aktywność potrzebna jest jednak również podczas pracy z piłką.

Sandro Schwarz o podejściu do meczu z BVB:  – Ważne jest dla nas, aby od początku pokazaćw jaki sposób wygraliśmy mecz z Borussią Mönchengladbach. Przebiegliśmy 120 km, zrobiliśmy 230 sprintów – to są te same elementy, których potrzebujemy przeciwko Dortmundowi. W pierwszej połowie sezonu zagraliśmy z nimi wyrównany mecz, w którym byliśmy na dobrej drodze i byliśmy bliscy odwrócenia wyniku. Chcemy to pokazać również w niedzielę. Musimy grać z dużą aktywnością, intensywnością i kondycją fizyczną jako podstawą oraz z duchem ofensywnym – z wieloma dośrodkowaniami, dobrym ustawieniem w polu karnym i prostą grą do przodu.

Sandro Schwarz opostawie Tolgi Ciğerci: – Tolga Ciğerci spisał się bardzo dobrze w miniony weekend. To zawodnik o dużym poczuciu odpowiedzialności za drużynę i sprawy taktyczne. Tolga robi bardzo dobre wrażenie na treningach. Dla nas jako drużyny jego osobowość jest absolutnym atutem.

Źródło: www.herthabsc.de