Sandro Schwarz
fot. www.herthabsc.de

Hertha Berlin przegrała z RB Lipsk 2:3 w wyjazdowym meczu rozgrywanym w ramach 10. kolejki niemieckiej Bundesligi. Szkoleniowcy obu drużyn, Sandro Schwarz i Marco Rose ocenili to spotkanie w wykonaniu swoich drużyn.

– Graliśmy naprawdę dobrze w pierwszych 15-20 minutach. Od 25. minuty Lipsk był bardzo skuteczny i wykorzystywał nasze błędy, strzelając bramki. Bardzo dominowali w tej fazie gry, ale nie miałem wrażenia, że ​​to mecz na 0:3 – powiedział Schwarz na temat pierwszej części meczu.

– Zachowaliśmy spokój podczas przerwy i nabraliśmy ochoty do gry dwoma golami. To, co moi chłopcy zrobili w drugiej połowie, było znakomite. Wierzyli w siebie i zawsze trzymali głowę skierowaną do góry!

– W ostatniej akcji mogliśmy strzelić gola na 3:3. To bardzo niefortunne i oczywiście jesteśmy rozczarowani wynikiem.

Szkoleniowiec Lipska, Marco Rose podzielił zdanie Schwarza, potwierdzając że mecz stał na bardzo wysokim poziomie.

– Sandro wszystko trafnie opisał. To był wspaniały mecz, a Hertha Berlin radziła sobie bardzo dobrze, a Sandro może być dumny ze swojej drużyny. Sam jestem dumny z mojego zespołu, który zaakceptował opór i ostatecznie sięgnął po zwycięstwo. Zważywszy na obciążenie treningowe, które mamy obecnie, wygrana była bardzo, bardzo ważna. Jestem bardzo szczęśliwy i dumny z moich chłopców – powiedział Rose.

W kolejnym meczu ligowym, Herthę Berlin czeka spotkanie z Schalke 04 Gelsenkirchen. Starcie to można obstawić u bukmacherów, między innymi u LV Bet – legalnego polskiego bukmachera.

Źródło: www.herthabsc.de