bsc_s04_01
źródło: Hertha BSC

Nie minęły jeszcze dwa dni nowego roku, a Bundesliga wraca do akcji! W sobotę (02.01) o godzinie 18:30 Hertha BSC na własnym stadionie podejmie Schalke. Jest to początek intensywnego miesiąca, bowiem Berlińczycy rozegrają w ciągu 29 dni aż sześć spotkań. Dzisiaj przed nimi pierwsze wyzwanie – niełatwe, bo mimo słabego położenia gości będzie to ich pierwszy mecz pod wodzą Christiana Grossa.

„Christian Gross jest bardzo doświadczonym trenerem, który na pewno coś zmieni. Musimy skoncentrować się na naszej grze, co ja i tak preferuję”, mówił na konferencji Bruno Labbadia. Szwajcarski szkoleniowiec dla „wyjątkowego zadania” zdecydował się wrócić z emerytury. Ostatni raz w Europie trenował w 2012 roku, w późniejszych latach był aktywny zawodowo w lidze egipskiej oraz arabskiej. Bundesliga pamięta go z pracy w Stuttgarcie, który przejął również na miejscu spadkowym, doprowadzając ich ostatecznie do europejskich pucharów.

Schalke zajmuje ostatnią pozycję w tabeli z zaledwie 4 punktami, a z wygranej w Bundeslidze ostatni raz cieszyli się prawie rok temu. Zbliżają się tym samym do wyniku Tasmanii Berlin – jeśli nie wygrają dziś i w następnej kolejce z Hoffenheim to wyrównają ich rekord 31 spotkań bez zwycięstwa.

Klub z Gelsenkirchen bez wątpienia musi reagować. Po zatrudnieniu Grossa do sztabu szkoleniowego dołączył również znany Herthcie Rainer Widmayer, który spędził w Berlinie wiele lat u boku najpierw Markusa Babbela, a później Pala Dardaia. Na rynku transferowym również ogłosili pierwszy nabytek – do Schalke wraca Sead Kolasinac, który jednak z Herthą jeszcze nie zagra. Więcej o sytuacji w Schalke można przeczytać m.in. tutaj.

Hertha zmian kadrowych nie odnotowała. Mimo ostatnich plotek o odejściu Krzysztofa Piątka, ten znajdzie się dzisiaj najprawdopodobniej w składzie. Czy wracający Jhon Cordoba jest już gotów do gry, pozostawiamy ocenie Bruno Labbadii. Nie zagrają na pewno Matthew Leckie, Santiago Ascacibar oraz Dedryck Boyata. Alternatywą na środek obrony jest Niklas Stark lub Omar Alderete.

Schalke nie skorzysta z usług kontuzjowanych Mascarella, Ludewiga, Sane oraz Pacienci.

Sędzią dzisiejszego spotkania będzie Sven Jablonski.

Transmisja w Eleven Sports 1!

#hahohe