hertha_bvb
źródło: herthabsc.de

Możemy liczyć na emocje

Po trzeciej już przerwie na mecze reprezentacyjne wraca Bundesliga! Dzisiaj, w sobotę 21. listopada, rozegrane zostanie aż 7 spotkań niemieckiej ekstraklasy. Kolejkę ukoronuje o godzinie 20:30 pojedynek Herthy Berlin z Borussią Dortmund. Historia obiecuje nam arcyciekawy pojedynek. W ostatnich 6 meczach na Olympiastadion drużyny wygrywały maksymalnie jedną bramką. Co ciekawe, z 35 gier rozegranych w Berlinie to Hertha wygrywała 14 razy, BVB odjeżdżało z kompletem punktów 12 razy, 9 spotkań kończyło się podziałem punktów. Stara Dama prowadzi również w bilansie bramkowym 57:47. Przyczynił się do tego przede wszystkim mecz z roku 1970, który wciąż utrzymuje się jako rekordowe zwycięstwo Herthy w Bundeslidze (9:1).

Powrót Tousarta – dla Toru jeszcze za wcześnie

Bruno Labbadia może dziś znów skorzystać z usług Lucasa Tousarta, który wraca po kontuzji kolana. Jesteśmy bardzo ciekawi, jak zagra on w duecie środka pola ze swoim rodakiem Matteo Guendouzim. Jordan Torunarigha powrócił co prawda kilka dni temu do treningów, na występ będzie musiał jeszcze trochę poczekać. Zabraknie Santiego Ascacibara oraz Jhona Cordoby. Jest to oczywiście szansa dla Krzysztofa Piątka, o którym trener mówił tutaj.

W ostatnich dniach dużo zamieszania wywołały różniące się informacje dotyczące kwarantanny Norwegów powracających z kadry. Ostatecznie okazało się, że norweskie zalecenia nie mają wpływu na występ graczy w Bundeslidze i po dwóch negatywnych testach na COVID-19 mogą oni uczestniczyć w meczu. Zarówno Haaland jak i Jarstein są gotowi na dzisiejszy mecz, przy czym my w bramce spodziewamy się raczej Schwolowa.

Historia dzieje się na naszych oczach

Zmiennik Haalanda – Youssoufa Moukoko skończył wczoraj (!) 16 lat. Zyskał dzięki temu możliwość wystąpienia w meczu Bundesligi i jest dość prawdopodobne, że Lucien Favre pozwoli mu dziś zadebiutować. Będzie to oczywiście najmłodszy gracz w historii pierwszej ligi niemieckiej, a taki rekord będzie kojarzony z jego nazwiskiem prawdopodobnie zawsze. Po wielu hat-trickach zdobytych w drużynie U19 (!) czas na dorosłą piłkę. Erling Haaland został za to Złotym Chłopcem roku 2020. Jak nasza obrona poradzi sobie z takimi talentami w ofensywie Dortmundu?

Hertha BSC – Borussia Dortmund, 21.11.2020 (sobota) godz. 20:30

Sędzia spotkania: Bastian Dankert

Składy:

sklad_bscbvb
źródło: Hertha BSC